על אילוף כלבים

ההיסטוריה של מערכת היחסים בין כלבים ובני אדם הינה היסטוריה רבת שנים. אך כיום מערכת יחסים זו שונה מהמערכת היחסים של לפני אלף שנה. כיום כלבים מהווים חלק בלתי נפרד בקרב משפחות רבות ומהווים חברים נאמנים וקרובים לילדים ומבוגרים כאחד.

אבל בכדי שכלבכם ישתלב בצורה מושלמת במשפחתכם חשוב לקבוע לו חוקים וגבולות. צורת ההתנהגות של כלבים משורשת בהתנהגות של אבותיו הקדמונים, עוד לפני שהיו חיות מחמד כאשר חיו בטבע. צורת התנהגות זו מבוססת על חיים בקבוצה, כאשר יש דמות דומיננטית ששולטת בקבוצה. ניתן לראות את האבולוציה של התנהגות זו בקרב להקות זאבים כאשר יש זאב "אלפא" ששולט בלהקה. בגלל שבאופן טבעי הכלב רגיל לדמות המנחה של ה"אלפא" בקבוצה, קביעת מעמדם של בעלי הכלב הינו מרכיב אלמנטרי באילוף כלבים.

חינוך כלבים דומה באופן מפתיע לחינוך ילדים. זהו תהליך של קביעת גבולות באמצעות יחס עדין וחיובי - וחס וחלילה לא ידי תוקפנות.  
השיטה המקצועית ביותר כיום עבור אילוף כלבים מתבססת על עבודה יחד עם הכלב על ידי קריאת שפת הגוף ובניית התקשורת בין הכלב ובעליו. שיטה זו מתבססת על האבחנה שחוסר תקשורת או תקשורת בעיתית הם הגורם המרכזי לבעיות התנהגותיות בקרב כלבים.

תקשורת לקויה בין כלב לבעליו יכולה לנבוע מאי הבנת צרכיו והתנהגותו של הכלב. ההבנה של היחס הספציפי שהכלב צריך וכיצד ליישם זאת – הם מרכיבים חשובים במסגרת תכנית אילוף כלבים מקצועית.

מה הגורמים להצלחת תכנית אילוף כלבים ?


בכדי שתכנית אילוף כלבים באמת תשיג תוצאות יעילות לאורך זמן היא צריכה לכלול כמה תנאים.

התנאי הראשון להצלחת התכנית היא נכונותכם כבעלי הכלב לתרום את חלקכם להצלחת התכנית.
תנאי שני להצלחת התכנית היא מקצועיות המאלף/ת. רק מאלף או מאלפת כלבים מקצועית בעלי ניסיון ומיומנות באילוף כלבים וטיפול בבעיות התנהגותיות נרחבות יוכל לעזור לכם ולכלב לגבור על הבעיה שנתקלתם בה.
תנאי שלישי להצלחת התכנית היא שיטת האילוף. רק שיטה המתבססת על בניית התקשורת בין הכלב ובעליו בעזרת אמצעים חינוכיים חיוביים – תביא להצלחת התכנית.

אצל טלי ברקן, מאלפת כלבים מקצועית, תקבלו תכנית אילוף מותאמת אישית המתבססת על הבנת שורש התנהגות הכלב וטיפול עדין בבעיית התנהגות.
טלי ברקן מתמחה באילוף כלבים ברמות שונות של מורכבות, מאילוף בסיסי של גורים לצרכים ועד טיפול בבעיות התנהגותיות מתמשכות.
טלי ברקן היא מאלפת כלבים המנוסה בטיפול בבעיות התנהגותיות שונות אצל כלבים כולל: נשכנות, תוקפנות, חרדות, משיכות רצועה ועוד.

                                                                                                                                                                                               
צלצלו עכשיו אל 052-8700228, או צרו קשר דרך האתר לקביעת פגישת ייעוץ.